2 maja 2011

Kotlina Kłodzka (Międzylesie + Sikornik)

Miejsce: Kotliny Kłodzka (Wysoczyzna Międzylesia)

Trasa: Międzylesie Sikornik (550 m) Pisary

Autokar w mgnieniu oka przekroczył graniczę czesko-polską. Kto chciał, pojechał od razu do ośrodka. Ci, którym wędrówek było jeszcze mało wysiedli w Międzylesiu aby właśnie stąd dojść do ośrodka pieszo.

Trasa nieprzypadkowa. W planie zwiedzanie Międzylesia oraz zdobycie najwyższego szczytu Kotliny Kłodzkiej. Na początek zamek oraz całkiem ładnie odnowione centrum.

1) Kolumna Maryjna na pl. Wolności
3) ratusz 
4-6) barokowy zamek
 8) za restauracją Kościół Bożego Ciała
Po nacieszeniu wzroku zabytkami ruszyliśmy w trasę liczącą ok. 5 km. W praktyce, szlak nasz był spacerowy i bez stromych podejść. Troszkę czasu zleciało na poszukiwaniach słupka oznaczającego szczyt Sikornika. Był on ukryty między krzewami i gałęziami. Mimo małego znaczenia tego pagórka, spacer przebiegał bardzo przyjemnie. Pamiętam wiatr, który bryzgał mi w twarz. Ciekawie też było zobaczyć od polskiej strony kompleks pielgrzymkowy nad Kralikami. Ogólnie to właśnie patrząc na te wszystkie pagórki, uświadomiłem sobie jak bardzo widokowa jest to okolica.

okolice Sikornika
w głębi widoczny klasztor Redemptorystów na Górze Matki Bożej
kościół filialny pw. św. Wacława w Pisarach

Do ośrodka wróciliśmy w sam raz na kolację. Przed nami pozostawał ostatni dzień wędrówki... Co ciekawe w trakcie niego się działo? O tym szerzej pod linkiem --->  Sudety Wschodnie (Úsov + Niski Jesionik) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania =)